U líné Ivi

Na světě by se toho udělalo velice málo, kdybychom se stále ohlíželi na to, jak to dopadne.

Otec - pozastavena

Zařazováni aneb nemilé překvapení I/II

Těsně před Síní je zdržela nějaká přísně vypadající profesorka.

,,Dobrý den.Jmenuji se Minerva McGonagallová a jsem zástupkyně ředitele a vaše profesorka Přeměnování.Vítám Vás v Bradavicích. Dřív než projdete těmihle dveřmi co jsou za mnou, budete přiřazeni Moudrým kloboukem..."

Slova profesorky Cat šli jedním uchem dovnitř a pak ven. Věděla co jí čeká. Kam se asi dostane? Věděla, že bratr půjde do Zmijozelu...ale co ona?Podívala se na svého bratra. Stál jako socha stranou, a taky se zdálo že je duchem mimo. Podívala se po vystrašených prvňáčcích. Všimla si, na ni někteří ukazují, a vzrušeně si cosi šeptají. Ani se jim nedivila. Dvě podivné osoby, rozhodně nevypadalo že by patřili k prvňáků, na sobě dlouhé pláště, hlavu jim zakrývají kapuce a navíc mají naprosto odlišné barvy (ty pláště).

Cat?

Sakra, Joshi, tohle mi nedělej! A co pohledáváš v mý hlavě?

 Jen se s tebou nechci vykecávat na veřejnosti. Podívej, jak na nás ti spratci čučí.

Jo, chápu, ale neřikej mi, že jen kvůli tomuhle ses se mnou spojil. Hrabal ses mi v hlavě viď?

Ne, soukromý mého jediného dvojčete respektuji. Jen jsem tě chtěl ještě před zařazováním upozornit. Etiketa. Tu Vás doufám učili, ne?

Nebylo pochyb na co Josh naráží. Chtěl aby se chovala slušně.

 Už kolikrát jí připomínal mamku, s tím rozdílem, že to byl její bratr. Učili! A budu se tak chovat, pokud bys dovolil, už máme jít.

Josh se zarazil. Žádné odmlouvání, ani přemlouvání? Galantně nechal projít svou sestru a oba dva šli pomalu se sklopenými hlavami, za prvňáčky.

Neviděli nádherný strop, ani čtyři kolejní stoly. Josh se i se svojí sestrou postavil do stinného kouta. Odtud si oba prohlíželi Síň (snad víte jak vypadá).

McGonagallová si stoupla vedle malé stoličky, na níž ležela jakási zaprášená věc. John v ní poznal klobouk. McGonagallová rozvinula pergament, na níž byl asi seznam žáků a začala:

,,Greyová Sandra!" malá dívenka vyšla z hloučku a sedla si na stoličky. Profesorka jí na hlavu položila klobouk.

,,Mrzimor!" zvolal klobouk. Z jednoho stolu se ozval potlesk. Malá dívenka se k němu ihned rozeběhla.

Máš nervy setřičko?

K prasknutí. Za chvilku už asi budeme...Koho řekne dřív? Mě, nebo tebe?

Asi tebe. Podívej, támhle je mamka!

Ano, hledá nás.

Ale pořád nechápu proč...

,,A nyní přivítejme nové studenty až z Griweodových škol! Doufám, že je mezi sebe řádně vezmeme, a nová profesorka obrany proti černé magii, vám někdy při hodinách něco o těchto školách řekne. Přivítejme profesorku Alexis Fireovou!"

Brumbál se usmál na jejich matku a studenti se váhavě roztleskali.

,,Takže slečna Catherine Nathanile Fireová!"

Všichni ztichli a podívali se na Al. Brumbál se ihned chopil vysvětlení. ,, Paní profesorka Fireová je její matka.A teď pokračujeme prosím!"

Cat se nadechla a vystoupila z kouta. Ihned se na ní upřeli všechny páry očí, a studenti si něco mezi sebou začali šuškat.

Mezitím Cat došla ke stoličce a sundala si kápi. Teď už to hučelo jako v úle. Cathiny černé vlasy se jako kaskáda vlnili až po pás, a její (najednou) zelené oči se změnili na původní modrou. Al se pokusila šum přerušit.

,,Ticho!" ozval se zesílený hlas madam Pomfreyové. Al leknutím spadla síťka na vlasy, a tím pádem se i její vlasy začaly vlnit jako zlato(heh).

,,Sakra!" zaklela, a všimla si, jak na ni teďka někteří studenti ukazují. Kouzlem si dala vlasy dopořádku a nasadila obvykle ledovou masku.

Brumbál, pozorujíc pobaveně celé toto dění, vstal. Ihned tím sjednal ticho. Pak se posadil a dal pokyn McGonagallový aby pokračovala.

Cat, která už viděla šedě nasadili na hlavu klobouk.

Ááá, další z rodiny Gauntů!

ozvalo se jí v hlavě. Cat už to ani nepřekvapilo. Ale slovo Gaunt ji překvapilo. Proto seděla jako myška a poslouchala, co jí kloubouk ještě prozradí.

Určitě bys chtěla vědět, kdo je tvůj otec, viď? Ale já nejsem ta pravá osoba (xD) která by ti to měla říct...Tví předci jak z matčiny strany, tak z otcovy chodili do Zmijozelu...Ty se ale stejně jako matka hodíš do...

,,NEBELVÍR!" vykřikl už klobouk nahlas.

Ozval se ohlušující potlesk. Cat si všimla, že největší randál tropili nějací dva kluci na konci stolu. Proto se raději posadila vedle nějaké zrzky.

,,Ehm, ahoj." pozdravila ji Cat ,,No já jsem...Cat."

,,Já jsem Lily Evansová. Ty si vážně chodila na Griweovu školu?" zeptala se jí se zájmem Lily a usmála se na ní.

Cat okamžitě poznala, jak se napětí vytratilo, a hned se dala do řeči se sympatickou Lily.

,,Ano, chodila jsem na bílou magii, teda spíš mě na ni přiřadili, prý jsem se tam víc hodila." oplatila jí úsměv Cat.

Nestačili si už však nic říct.

,,Pan Joshrett Thomas Fire." všichni se okamžitě zklidnili a pozorovali postavu v černém plášti, blížící se ke stoličce.

,,Můžu hádat dvakrát, tvůj..." Lily se šeptem naklonila k Cat.

,,Bratr."

,,Tvůj bratr chodil na černou magii." dořekla svojí domněnku Lily a podívala se tázavým pohledem na Cat. Ta jen kývla a věnovala se zařazování.

Josh si s klidem odložil kápi (dívky zavzdychali) a odhalil svoje oči. Byli temně rudé.

Nechal si na hlavu nasadit klobouk. Cat byla za něj nervózní. Už tam seděl deset minut. Páče tam z klobouku informace! Blesklo jí jen hlavou když kloubouk vykřikl...

Já vím, je to ode mě podlý, ale to přece patří do mé profese, ne? Ivi :D

Poslední komentáře
10.10.2008 20:36:18: To je přece naprosto suprova povidkasmiley Jak to, ze s ní koncissmiley To mi nemuzes udelat a mne se ...
21.09.2008 19:12:31: Hééj, to neplatí, já chci pokráčko!!!smiley${1}
21.08.2008 16:57:54: héj, Ivi! Co mi to děláš?! Takhle si rozepsat spousty krásnejch povídek a pak to stopnout? Ts smiley X...
16.05.2008 19:35:02: ????co to má být???smiley${1}takhle to ukončit....
 
Takže, jestli se mi budete chtít nějak ozvat (což pochybuju, vracet se sem je sebevražda) můžete na mé icq : 388-465-395