U líné Ivi

Na světě by se toho udělalo velice málo, kdybychom se stále ohlíželi na to, jak to dopadne.

Vládkyně přírody

Prolog

Ehm, taqže jsem se rozhodla něco napsat...Polgy mě překacela,  a Ann se dožadovala nápravy...taq tu něco teda je mno...

 

 

Jsi jedna z nás...Jsi náš dědic...Potřebujeme tě...Pomož nám...Vrať se...Suzanne...

Ne!

 Probrala jsem se. Byl to jenom sen, nic víc. Ujišťovala jsem se. Musím na to přestat myslet. Ale kdo...

PLESK!!!

,,Jauvajs!" kdo to sakra byl?!? Dotčeně se rozhlédnu po nachové ložnici. Ani jsem se vám nepředstavila. Jmenuju se Susan Kathleen Brennanová. Chodím do Bradavic prvním rokem,Nebelvír, teprve nedávno jsem se přestěhovala z Krásnohůlek. Je mi 16 a už odmalička jsem pěkné kvítko.

,,Já tě zabiju." zavrčím a hodím vražedný pohled po mé nejlepší kamarádce Polgaře. Polgara je také z Francie. Je tu vlastně kvůli mě.

Polgara je elfka. Nemá ještě zašpičatělé uši, protože ještě není plnoletá, což ji opravdu štve. Elfové jsou dospělí až v 17 letech a tím se jim obnovuje i jejich kouzelná moc.

,,Beru tě za slovo, ale až mě chytíš!" zazubí se na mě.

,,Holky! Brumbál má prej proslov tak..." naše "milá" spolužačka, která s námi sdíli pokoj, nám asi chtěla něco oznámit. Bohužel ji ale "něžně" praštil Polgařin polštář. V duchu musím uznat že má Polgy dobrou mušku.

Obě se s Polgarou na sebe podíváme a okamžitě zdrháme co nejdál od Miriam (ta "milá" spolubydlící). Já rychle skočila do koupelny a Polgy si to vzala rovnou do skříně.

,,Ááááá!!! Ste praštěný! Zrovna jsem si nalakovala nehty a vy...." radši jsem rychle udělala hygienu a kouzlem si přivolala hábit.

Když vyjdu z koupelny do ložnice, Miriam už tam není. Polgy si prohlížela svůj luk, samozdřejmě ho nemůže vyndavat jen tak, o tom že je elfka ví jen Brumbál a já. Samozdřejmě ještě ona.

,,Jdeme? Dneska je sobota a mám v plánu jít do Zapovězeného lesa." oznámí mi, jakoby jsme se bavili o počasí. Jen kývnu.

Polgy se přeměňuje na jednorožce a devítiocasou lišku (bílou). Já, ačkoliv jsem to zkoušela, se mi nepodařilo se na nic přeměnit.

,,Budeš trénovat?" hodím očkem po luku.

,,Jo. Nesmím vyjít ze cviku. Nedáš si dneska se mnou šerm? Prosím!" hodí po mě svýma pomněkovýma očima.

,,Tak jo, ale dneska něco provedem Potterovi a Weasleymu." ďábelsky se na ni zašklebím. Polgara se na mě jen zazubí a potřese svojí temně zlatou hřívou. Nemusím ani říkat že na ni letí celá škola. Teda ta klučičí část. Jenže Polgy? Ta dělá jakoby ani nebyly.

Cestou do Velké Síně se dohadujeme o nějakém kousku.

James Potter, syn slavného Harryho Pottera a Ginny Wealeyové, je ten nejarogantnější kluk, jakého jsem kdy poznala. S tou svojí partou, mi lezou na nervy už od té doby, co tu jsem. Pak tu je Jane Wealeyová. To je dcera Hermiony Grangerové a Rona Weaslyho. Je to dobrá kamarádka, akorát je o rok starší než my a chodí do sedmého ročníku. A je to primuska.

,,Ahoj Suz, Polgaro." kývne nám na pozdrav Brian Malfoy, který zrovna míří ze Síně. Je ze Zmijozelu, ale nám se zdá jako sympatický kluk.

Asi nemusíme hádat kdo je jeho otec. Ano, známý Draco Malfoy, největší nepřítel Potterů. Musím říct že Malfoyové a Potterové dodnes mají mezi sebou rivalitu.

,,Nazdárek Briane." pozdravím ho.

,,Zdravičko." kývne na něho Polgy, ale to už si to kráčíme do Síně (což taky celou dobu děláme).

Sedneme si na zbylá místa a ihned se pustíme do jídla (njn, když má někdo hlad).

Polgy si jako vždy zakládá jen na zelenině a ovoci.

To já si s vervou nacpu lupínky, mlékem, dortem a kdovíco bylo na stole.

,,Brennanová, seš prase." ozve se na proti mě. A sakra! Proč zrovna naproti mě musí sedět zrovna Potter?

,,Taky tě miluju, Pottere." odseknu a natáhnu se po jablku. To mi ale přímo před očima vyfoukne Polgy, a s klidem si čte noviny, které ji zatím půjčil nějaký týpek z Havraspáru.

,,Se divím, že se to do tebe vůbec vejde." poznamená Weasley. Oni tady ještě sou? Protočím oči a vrhnu na ně nasupený pohled.

,,Hlavně si pak tu tvoji hubu tady nezapomeň." odpovím mu kousavě a rozhlížím se po dalším objektu (jídla). Super! Na mém obzoru je broskev.

Už se pro ní nathuju, když...

,,Polgaro!!!"

,,Co se stalo?" zeptala se mě jakoby nic.

,,To byla moje broskev!"

,,Myslíš tuhle?" a nééé....proč zrovna já?

Potter s Weasleym mají třetí světovou, zatímco já tu umírám hlady? Tak to teda ne. Začalo to vě mě vřít.

,,Nech toho! Sis!" probralo mě zděšené volání Polgy. Znělo to ale z dálky...

Rychle jsem protřepala hlavou. Co to tady tak smrdí? Kouř?

Ach bože! Celý nebelvírský stůl je pod plamenem!

,,Co se stalo?" zeptám se zděšeně.

,,Co se stalo?To ty!" vyhrkne Jane a hasí oheň. Nic. Jakoby se vůbec nic nedělo si klidně hoří dál.

,,Já ale..." bráním se.

,,Sis, mysli na vodu!" vykřikne znenadání Polgy.

Mysli na vodu mysli na vodu...brblám si, to se jim řekne mysli na vodu, když mám chuť na tu broskev! Fajn, voda,voda, voda....zavřu oči.

,,Konečně!" uslyším úlevné oddechy. Otevřu jedno oko, pak druhé a úlevně se usměju. Oheň je pryč!

,,Slečno Brannanová, potřebuji s vámi mluvit." ozve se za mnou. Sakra! Brumbál!

Poslední komentáře
12.04.2008 18:21:43: Tak to je supééér. Vidím, že když si člověk napíše o nápravu a napíše dalších dvacet tisíc komentářů...
12.04.2008 17:27:18: tyjo....suprový smiley${1} prostě naprosto dokonalý smiley${1}
12.04.2008 17:12:29: Nuže, prolog k povídce mě chytil a děj taky nemá chybu, jenom a že je to takhle krátké. A prosím, p...
 
Takže, jestli se mi budete chtít nějak ozvat (což pochybuju, vracet se sem je sebevražda) můžete na mé icq : 388-465-395