U líné Ivi

Na světě by se toho udělalo velice málo, kdybychom se stále ohlíželi na to, jak to dopadne.

Když se něco podělá...

1/2 kapitola- Pozvánka

Je tu první polovina...

Já mám šedou, Catt černou...


Pozvánka

Na okenní parapet přistane malá černá sovička. V zobáku má obálku stejné barvy jako je její peří. Zaťuká na skleněnou tabulku od okna, aby si ji někdo všimnul. V rohu pokoje, ke kterému ono okno patří, sedí elegantní blondýnka a zuřivě listuje tlustou knihou. Při zaťukání sebou lehce trhne a od knihy odvrátí zrak. Knihou plácne o malý stoleček vedle křesla a zvedne se. "Kdo to pro Salazara může být?" zatáhne za kličku a okno otevře. "Tak ukaž." Natáhne se pro obálku, ale sova ji rychle uhne. "Buď hodná sovička a dej mi tu obálku." Koukne na zvíře, kdekteré balancuje na parapetu. Když se pro dopis ale znova natáhne a sova ji znova uhne, rozčílí se. "Fajn." Vydechne blondýnka, napřáhne se a po sově skočí. "Há!" radostně se usměje, když zvíře chytí a násilně ji vyrve obálku ze zobáku. Pak ji vyhodí z okna a koukne se na předmět v ruce. "Blackovi?" povytáhne obočí, když si všimne pečeti a dopis rychle otevře.

Slečno Vivienne Christiane Nicol Angel de la Rouge. Blondýnka se při svém jméně pyšně usměje a čte dál.

Rádi bychom Vás pozvali na ples, který se bude konat na počest podařeného útoku na Příčnou ulici.

Ples se bude konat 5. července od 20:00.

Doufáme, že přijdete a budete se "radovat" s námi.

Orion a Walburga Blackovi

"To je dneska." Viv zůstane chvíli tak čučet na dopis, pak si zavolá svoji sovu a do zobáku ji strčí pozvánku na ples. "Catt." Pošeptá svému mazlíčkovi a vypustí ho ven z okna. Už jenom čeká na odpověď.

oOo

Štíhlá černovláska otevře obálku a pobaveně si čte dopis. "Mmm." Odhrne si tavě modrou ofinu, otočí se na podpatku a vyběhne z pokoje.

"Co to k sakru je?" rozrazí dveře od pokoje své sestry a začne ji papírem šermovat před obličejem.

"To je pozvánka, sestřičko." Ušklíbne se Vivienne na Catt. "Copak neumíš číst?"

"Jistě že umim." Osopí se černovláska a sedne si na křeslo v rohu. "Héj, to je moje knížka!" popadne svazek, který leží na stolečku.

"Jsem si ho půjčila." Se nevinně usměje.

"To už je jedno." Protočí panenky a koukne na sestru. "Takže pozvánka na ples jo?" Protáhne a zasměje se.

"Ano, jdeš tam taky?" optá se a zkontroluje svoje dokonalý nehtíky.

"No jistě, že jdu." Usměje se černovláska, ale pak znejistí. "Teda, ještě sem obálku nedostala." Začne a kouká na zubící se sestru. "Asi mi ji chce dát Regí osobně." Usoudí a prohrábne si vlnitý vlasy.

"Regí?!" Vykulí oči Viv a začne se dusit smíchem.

"Kušuj!" Štěkne a hodí po ní svoji knihu. Ta ji jen pobaveně chytí.

"Ok." ještě jednou se zasměje. "Závidim ti, že ti to předá Regí. Mě to poslali osobně Blackovi." Zakňučí. "Ten děda ještě jde, ale paní Blacková… pamatuješ na ní?"

"No jasně, že si na ni pamatuju. Raději mi o ni nemluv, nebo se půjdu pozvracet." Se zakření a pohodlně se opře.

"No, asi bychom měli vyrazit, v osm to začíná." Usoudí Viv, pak ležérně popadne zvoneček a zazvoní. Před sestrami se objeví pokrčený skřítek.

"Ano paní?" koukne na Viv.

"Připrav věci, jdeme s Catt nakupovat." Sykne na skřítka, který lusknutím zase zmizí. Po pěti minutách se před nimi zase objeví s šaty na nakupování.

"Tady máte paní, omlouvám se za zdržení." Ukloní se skřítek.

"Jdi, nebo tě zabiju!" zavrčí Viv a otočí se na Catt. "Tákže." Protáhne. "Jdeme?" hodí na ni šaty.

"Nebuju se tu před tebou obnažovat." Odfrkne si modro ofinka a jde se převléknout k sobě do pokoje.

"Pro mě za mě." Pokrčí rameny Viv.

oOo

Černý vlasy si sepne stříbrnou sponkou. "Pitomý vlasy." Vrčí se sponkou v puse a marně se snaží si vlasy nějak upravit. Když si j ale při několikátém pokusu sponkou píchne do oka, začne zuřit. "JÁ NA TO SERU!" křičí po pokoji a přitom si rve sponky z hlavy. Celá udýchaná koukne na hodiny, naposledy koukne do zrcadla a vyběhne z pokoje. Přičemž se skoro zabije, pač si zapomněla upevnit botu na levé noze.

oOo

Čučí na stěnu a čeká, kdy člověk nazývající se Catt přijde. V tom bez zaťukání někdo vtrhne do jejího pokoje. "Jdem na ty šaty?" prohodí Catt a ušklíbne se n a Viv.

"Jdeme." Blahoskovstně se usměje a půvabně kývne. Stoupne si a dojde ke své setře. "Takže na příčnou." Chytne ji za ruku a obě se s hlasitým prásk přemístí.

oOo

"Tak, kam?" optá se Catt a pohrdavě koukne po nějaký šmejdce, která kolem nich projde.

"Jdem… Někam do luxusního domu ne?" Viv přelítne pohledem ulici a zastaví se na hloučku kluků, stojící v obchodě u výlohy ´potřeby pro Famfrpál´. "Hele, není to náš Black a jeho parta?" zableskne se jí v očích.

"Black?" zpozorní a přejde k sestře. "No ty jo Viv, máš recht. Jdeme na to?" Se tak usměje. "Jak dlouho jsem neměla sex?" povytáhne obočí a začne si počítat na prstech. "Jedna, dva." Brumlá si pro sebe. "Dvě. Dvě hodiny! Budu mít absťák!" vykvíkne zděšeně na Viv.

"To přežiješ." Se zvonivě zasměje a povytáhne obočí.* Běž… já se zatím mrknu…" Naznačí jí pohled k Remusovi.

"Fajn." Prohrábne si Catt vlasy a vejde si to do obchodu. "Dobrý." Pozdraví a nadhodí svůdný úsměv, letmo koukne za sebe.Viv ji následuje, ale nepozdraví. Jen všechny sjede svými kočičími oči a zamrká na Rema. Ten se na ní polekaně koukne. "Jdu na knihy." Kvíkne klukům, otočí se na podpatku, i když žádný nemá, a jde na ty knihy.

Mezitím Catt dojde ladným krokem k pokladníkovi a suveréně se opře o pultík. "Co to bude?" zeptá se prodavač jejího poprsí.

"A co nabízíte?" mrkne a pak se zubne na Blacka a spol. Sirius jen mrkne na Jamese a hodí pohled na Catt.

"Co ty tady?" nadhodí neodolatelně.

"Hledám zboží, co za to stojí." Prohodí a sjede ho pohledem. "Nevíš o nějakým?" olízne si rty a opři tom skoro kousne do jazyku.

oOo

Prohlížím si zboží, ale při tom fakt nenápadně postupuju k Remusovi. "Co hledáš?" ošije se vlkodlak a trochu zčervená.

"Nó, jednu knížku o… legendách…" zalžu a natočim si na prst blonďatý vlas. Rem se na mě rozpačitě podívá a ihned jde někam do rohu, což se mi náramně hodí… Kouknu se na sestřičku, ta si mimovolně uhladí lem hábitu a Sirius ji civí do výstřihu.

"Co takhle za hodinku… u mě doma?" nadhodí ji, nechám vlas vlasem a soustředim se na odpověď Catt.

oOo

Kouknu na Siriuse a pohodim vlasy. "A ty si myslíš, že seš dobrý zboží?" se ušklíbnu a pak se mlsně podívám na Jamese, který stepuje za nim.

oOo

Remus někde vyhrabe tu knihu a namíří si to ke mně. "Tady ji máš. Znám ji, měla by být dobrá." Usměje se a trochu rozpačitě ji knihu podá.

oOo

Zatvářím se svatoušsky,a usměju se na červenajícího se Remuse(ještě mi chybí svatozář).
Pak pohlédnu směrem k sestřičce...No jak jinak, už tam zase bezostyšně flirtuje s tím krvezrádcem...ještě ze si nás nepamatují...

oOo

Kouknu se na zaraženého Siriuse a protočim panenky. "Ty si mě asi nepamatuješ že?" se uchechtnu, pak přejdu k Jamesovi, pozdravim ho a dám mu krásný výhled do mého výstřihu. Nenápadně se kouknu ještě za něj na sestru, jak si bere nějakou knihu. Od kdy jí pro Salazara berou knihy? Nebo to bude ten přerostlej jezevčík?

oOo

Co jí to zas popadlo? Proč jde k tomu Potterovi? A proč se na mě tak šklebí?
"Ehm...," odkašlu si a podívám se vděčně na Remuse, tý jo, ten má ale krásný oči! "Jestli...noo...nechceš k nám pak zajít?"
Je vidět že váhá...ale nakonec jen kývne a já mu spěšně diktuju adresu a popadnu sestru, která se ještě stihne zaculit na Blacka a spol.

oOo

Ještě než se za námi zabouchnou dveře, stihnu zakřičet na Siriuse, že se uvidíme na plese.

Když jsme venku, kouknu na ségru. "Jsi blbá? Jsem to měla tak dobře rozdělaný!" utrhnu se na ní, pak si narovnám korzet a prohrábnu si vlasy. "Jdeme na ty šaty" prohlásim a vkročím si to do jednoho z nejluxusnějších obchodů na tyhle akcičky. Bohužel, na koho tam nenarazíme. "No nazdar, sestry Blackovi."

oOo

Zastavim se a podívám se na sestru, která udělá totéž. Obě se prohlížíme, jestli neobjevíme nějakou chybku. "Zdravím." pronesla jsem blahoskvostne, a usmála se na sestry Blackovi. Kdyby jen věděli...Podívala jsem se na Bellatrix,a to mě práve připomnělo, že mám zítra ráno schůzku s Lestrangem.

oOo

Obě Blackovy si nás prohlídly, není pochyb, že jsou z toho na větvi tak jako my... "No nazdar." odfrknu si. Pohledem sjedu Narcissu, husa blbá. Toho hřebce co má doma si nezaslouží... Nakrčim nos a obejdu je velkým obloukem, začnu hledat perfektní šaty na ples. Bude tam za 1. Regí, za 2. Sirius, za 3. Lucík, za 4. Snape a za 5. Pán...

oOo

Omluvně se usměju na Blackovic sestry a sama si jdu obhlídnout šaty.
Po hodině jsem už opravdu zoufalá. Nic. Sestry se asi baví, a já mám chuť jim nakopat ty jejich zadečky...jak já se pak budu smát zítra ráno!
Podívám jsem se na Catt. Ta na tom je asi taky stejně. Obě dvě se střetneme pohledem, a pak se podíváme na Blackovy.

Žádné komentáře
 
Takže, jestli se mi budete chtít nějak ozvat (což pochybuju, vracet se sem je sebevražda) můžete na mé icq : 388-465-395